Подвійна іронія долі: легендарний фільм повертається на українські екрани

Фільм-символ Нового року може повернутися на екрани після двох років бойкоту

Сообщает politeka.net

Ще кілька років тому складно було уявити Новорічні свята без традиційного показу комедії Ельдара Рязанова “Іронія долі, або З легким паром!” по всім вітчизняним каналам.

Але два останніх роки ніхто не ризикнув поставити в ефір фільм, в якому є актриса з “чорного списку” Валентина Тализіна.

Вона була в числі тих, хто підписав лист на підтримку Путіна по Криму. В результаті Тализіна стала одним з діячів культури, які створюють загрозу національній безпеці України. Після цього перестали показувати не тільки “Іронію”, але і інші знамениті радянські фільми – “Чародії”, “Зигзаг удачі” і т.д.

І ось один з українських каналів в новорічному проморолику натякнув, що 31 грудня на екранах нарешті буде “Іронія долі.” Так і відкрилося питання про законність появи фільму в ефірі.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив “Вістям”, що поява комедії Рязанова ні в Новий рік, ні в будь-який інший день не заборонена, оскільки не суперечить українському законодавству.

Загрузка...

“У законі про кінематограф сказано, що картина може бути заборонена до показу, якщо один з учасників фільму включений в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці, але в законі є і визначення хто такий” учасник фільму. “А” учасник фільму “- це фізична особа, яка брала участь у створенні фільму, зробленого і/або вперше продемонстрованого після 1991 року, “- каже Пилип Іллєнко.

У підсумку виходить, що картина з “учасником фільму” Тализіною може бути заборонена лише в тому випадку, якщо вона вийшла на екрани після 1991 року. Прем’єра ж “Іронії долі” відбулася ще 31 грудня 1975 року.

Це означає, що до показу не заборонені й інші радянські фільми з акторами з “чорного списку”, якщо вони вийшли до 1991 року.

Загрузка...
Загрузка...